korony tarnowskie góry

Kiedy warto zdecydować się na korony zębowe?

Korony zębowe to stałe uzupełnienie zniszczonego lub utraconego uzębienia. Mają one za zadnie ochronę oraz wzmocnienie uszkodzonych zębów. To bardzo dobre rozwiązanie, które stanowi świetną alternatywę dla protezy.

Korony zębowe – kiedy założyć?

Korony zębowe będą dobrą opcją po leczeniu kanałowym, gdyż wtedy zazwyczaj niezbędna jest rekonstrukcja zęba. Wskazaniem są także mocno starte i zniszczone zęby, na przykład wskutek dużych ubytków próchniczych. Korony Tarnowskie Góry można założyć także w przypadku mocowania mostu protetycznego, pokrycia implantu, pokrycia zniekształconego zęba lub zabezpieczenia zęba posiadającego wrodzony brak szkliwa.
Oczywiście są pewne przeciwwskazania do założenia koron zębowych. Nie będzie to możliwe w przypadku, gdy zęby są zniszczone przez próchnicę sięgającą do poziomu dziąsła oraz występowania pozostałości zęba nad dziąsłem, które są mniejsze niż 2-3 mm. Na konsultacji stomatologicznej, z pewnością lekarz udzieli niezbędnych informacji i przedstawi plan leczenia.

Rodzaje koron protetycznych

Korony Tarnowskie Góry można podzielić między innymi ze względu na stopień pokrycia zęba. Dostępne są korony częściowe, czyli pokrywające jedynie fragment zęba oraz całkowite pozwalające na odtworzenie kształtu i estetyki zęba. Korony zębowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, można wybierać spośród koron porcelanowych, wykonanych z tlenku cyrkonu, półceramicznych, pełnometalowych i nie tylko.

Jak wygląda zakładanie koron?

Korony Tarnowskie Góry można założyć w ciągu dwóch wizyt. Na pierwszym spotkaniu stomatolog przygotowuje zęby poprzez ich oszlifowanie oraz pobranie wycisków, następne zakładane są korony tymczasowe. Na drugiej wizycie zakłada się korony docelowe, które są ściśle dopasowane do potrzeb pacjenta. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowych, dlatego jest bezbolesny i nie należy się go obawiać.

Korony zębowe to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można odzyskać piękny uśmiech. Niemniej jednak warto wybrać się do dobrego specjalisty, który ma doświadczenie i dobre opinie wśród pacjentów. Tylko w tym wypadku bowiem możemy mieć pewność co do tego, że zabieg zostanie przeprowadzony z należytą dokładnością. Gdzie szukać dobrego specjalisty? Najlepiej zdecydować się na współpracę z gabinetem dentystycznym z polecenia, można też przejrzeć rekomendacje w sieci. Na pewno nie należy decydować się na wykonanie koron zębowych w pierwszym lepszym gabinecie, gdyż możemy tego bardzo szybko pożałować. Zabiegi stomatologiczne muszą być przeprowadzone w sposób profesjonalny, niestety nie każdy dentysta jest w stanie zapewnić nam usługi na najwyższym poziomie.

Previous Post Next Post