alkoholizm-leczenie-śląsk

Postępujący alkoholizm, jak sobie z nim radzić jako osoba bliska chorego?

Alkoholizm bliskiej osoby jest bardzo dużym problemem, dlatego też wiele osób nie wie, jak sobie z nim poradzić. W niniejszym artykule można znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, jak należy postępować z alkoholikiem, aby nie zaszkodzić mu i sobie. Wspieranie chorego w nałogu jest bardzo ważne.

Jak postępować z alkoholikiem?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby przestać się obwiniać. Jeżeli usłyszymy od bliskiej osoby, że pije ona z naszego powodu to oczywiście nie można w to wierzyć. Dla wielu alkoholików to właśnie tego typu wypowiedzi są próbą zdjęcia z siebie odpowiedzialności za swoje problemy z nałogiem. Dużym błędem jest także wzbudzanie poczucia winy. Podczas rozmowy z alkoholikiem nie można wzbudzać w nim poczucia winy. Pamiętać należy zawsze o tym, że alkoholizm jest jedną z wielu niebezpiecznych chorób, a nie efektem słabego charakteru. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nie można kontrolować alkoholika. Wylewanie alkoholu, czy też przeszukiwanie rzeczy osobistych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Należy również wyraźnie zaznaczyć, że alkoholizmu nie można leczyć samodzielnie. Cały ciężar leczenia chorego powinien przypaść odpowiednio wykwalifikowanym terapeutom. Nie można zmusić do leczenia kogoś, kto sam nie chce przestać pić.

Jak wygląda alkoholizm leczenie Śląsk?

Pierwszym krokiem jest oczywiście poszukanie specjalistycznego wsparcia. Nawet jeżeli bliska osoba nie chce od nas pomocy, to jak najbardziej warto poszukać grupy wsparcia dla siebie. W ten sposób możemy zyskać cenną wiedzę, która może przydać się w niedalekiej przyszłości. Dzięki rozmowie ze specjalistą dowiemy się, jak żyć z osobą uzależnioną. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby dokładnie zrozumieć czym w rzeczywistości jest choroba alkoholowa. Tylko wtedy będzie można zaproponować skuteczne alkoholizm leczenie Śląsk.

Przydatne wskazówki

Bardzo ważne jest to, aby nie ukrywać problemu alkoholowego. Wiele osób niepotrzebnie ukrywa uzależnienie bliskiej osoby przed najbliższym otoczeniem i znajomymi. Nie można również akceptować niedopuszczalnego zachowania. W żadnym wypadku nie można pozwolić na przemoc fizyczną i psychiczną. W razie problemów należy zwrócić się o pomoc i skorzystać z terapii. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że nie można również kłócić się z chorym, gdy ten jest pod wpływem alkoholu. Wynika to oczywiście z tego, że w stanie upojenia alkoholik nie posiada pełnej kontroli nad swoim zachowaniem.

Previous Post Next Post