rolety-piastów

Jakie rolety do domu kupić?

Wybór rolet może wydawać się szybkim i prostym zadaniem, niemniej jednak nie do końca tak jest. Rolety bardzo często w dzisiejszych czasach zastępują firanki i zasłonki, stanowią osłonę, ale równocześnie ozdobę okien, dlatego muszą być praktyczne, ale również stylowe. Jakie rolety w domu sprawdzą się najlepiej?

Szeroki wybór rolet w różnych wzorach i kolorach

Obecnie można wybierać spośród różnego rodzaju rolet, dlatego bez wątpienia będziemy w stanie bez problemu dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu w domu stylu rustykalnego, doskonale sprawdzą się rolety rzymskie, które są wykonane z płótna, które doskonale zaciemnia pomieszczenie, a jednocześnie prezentuje się bardzo efektownie. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także rolety piastów rzymskie, które układają się w charakterystyczną harmonijkę. Na rynku dostępne są także modele austriackie, które po podciągnięciu tworzą równomierne fale, niczym zasłony.
Jeżeli zależy nam na roletach w bardziej minimalistycznym stylu, doskonale sprawdzą się nowoczesne rolety plisowane. Ich największą zaletą jest to, że można je ustawić w dowolnym miejscu na oknie. Ostatnio dużą popularnością cieszą się także rolety dzień-noc wykonane z naprzemiennie układających się pasów. Dobrym wyborem mogą okazać się także rolety piastów bambusowe, które dodadzą każdemu wnętrzu przytulności. Nie można byłoby też nie wspomnieć o roletach w kasecie, które są zaopatrzone w prowadnice, tak aby ściśle przylegały do szyby.

Rolety przepuszczające światło, zaciemniające, termoizolacyjne

Wybór rolet jest duży, dlatego niezależnie od potrzeb będziemy w stanie wybrać rolety Piastów, które przypadną nam do gustu. Wśród nich znajdziemy modele przepuszczające światło, które będą chronić przed wzrokiem przechodniów, jednak będą prześwitujące i nie będą blokować tak bardzo promieni słonecznych. Dostępne są także rolety zaciemniające, które po zaciągnięciu mają za zadanie zaciemniać pomieszczenie. Jeżeli zależy nam natomiast na obniżeniu temperatury wewnątrz poszczególnych pomieszczeń, dobrym wyborem będą rolety termoizolacyjne, odbijające promienie słoneczne. Dzięki temu nawet w upalne lato będzie można cieszyć się z chłodnego domu i to bez klimatyzacji.

Wybór rolet nie jest prosty, muszą być bowiem praktyczne w codziennym użytkowaniu, ale także estetyczne i dopasowane do aranżacji wnętrza. Pamiętajmy, że rolety nie służą tylko do osłony okien, bo równie dobrze mogą pełnić rolę dekoracyjną, dlatego tak ważne jest to, aby były stylowe i dopasowane do wystroju.

Previous Post Next Post